XV Regionalny Konkurs Informatyczny

Dnia 17 kwietnia 2023 r. w naszym liceum odbył się 15. konkurs informatyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych Południowej Wielkopolski. Uczestniczyło w nim 13 szkół z Południowej Wielkopolski, czyli Leszna, Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Kalisza. Poza szkołami z ww. powiatów przybyli także stali bywalcy z Gostynia, Środy Wielkopolskiej, Krotoszyna i Jarocina. Przybyło do nas w sumie 38 uczniów.
Konkurs składał się z dwóch części. W części I uczniowie sprawdzani byli z wiedzy informatycznej i rozwiązywali algorytmy dotyczące szyfrowania, informatycznego zapisu działań arytmetycznych, optymalizacji drogi pod względem czasowym i generowania kodów liczbowych. Zadania rozwiązywali uczniowie na platformie Testportal. Najlepiej wykonało te zadania 16 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłego finału.
W ścisłym finale, czyli części II przez 2 godziny i 40 minut do rozwiązania wyznaczyliśmy 3 zadania: z programowania – „Rozwalozaur” (C++, Python), baz danych – „Fabryka mebli” i arkusza kalkulacyjnego – „Powiat jarociński”.
Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu najlepszym okazał się Borys Łangowicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Nasi reprezentanci zajęli: 4 miejsce Aleksandra Strzelecka, a 6 miejsce Adam Michalak.
Zadania układali i komisję konkursową tworzyli nauczyciele ZSP1 i LO nr I w Jarocinie: Jan Gabruk, Paweł Grzegorzewski, Alicja Kniat, Przemysław Łączniak, Andrzej Muzyka, Dorota Przewoźna i Robert Strzelecki.
Wyniki konkursu z uwzględnieniem tylko ścisłego finału przedstawiają się następująco:
1 Łangowicz Borys II LO w Lesznie
2 Kryjom Marcin ZST w Ostrowie Wlkp