VI Bieg Niepodległości

Po raz szósty nauczyciele wf-u i historii naszej szkoły zorganizowali bieg z okazji Dnia Niepodległości. W czwartek 10 listopada z jarocińskiego rynku do Mieszkowa wyruszyło około 130 osób. Siedmiokilometrową trasę pokonali uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego, gimnazjaliści z Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki i Zespołu Szkół Nr 3 oraz przedstawiciele policji, straży pożarnej i jarocińskiej jednostki wojskowej. Wraz z uczniami naszej szkoły biegli prof. M. Dolata i prof. Sz. Gruchalski.

W Mieszkowie pod pomnikiem generała S. Taczaka odczytany został list poświęcony pierwszemu dowódcy Powstania Wielkopolskiego i zapalono znicze. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z medalem oraz flagę i przypinki w barwach narodowych.

Foto:  © PG LO 2016