Zbiórka pamiątek i aukcja

Koleżanki i Koledzy!

Inaugurując obchody setnej rocznicy powstania polskiej szkoły średniej w Jarocinie, naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, uroczyście otwarto wspaniale urządzoną izbę tradycji .

Zgromadzono w niej cenne pamiątki z całego okresu istnienia szkoły. Niestety nie ma ich zbyt wiele. Wojna spowodowała, że część materialnych świadectw mówiących o historii Szkoły, jej Profesorach i uczniach bezpowrotnie zaginęła. Był też okres, że do tych dokumentów nie przywiązywano dużej wagi i po prostu ich brakuje.

Dlatego zwracamy się do wszystkich Koleżanek i Kolegów by przejrzeli swe domowe archiwa i być może odszukali w nich dokumenty, przedmioty związane z naszą Szkołą.

Jesteśmy w jarocińskim środowisku Szkołą wielopokoleniową. Są rodziny, z których wykształcenie zdobywały „u Kościuszki” często już trzy pokolenia. Na nich liczymy najbardziej, ale także na tych, którzy dopiero otwarli tradycję uczęszczania do Liceum, którzy otwarli swój rozdział w historii Szkoły.

Czekamy na Wasz odzew. Myślimy, że się nie zawiedziemy.

Zależałoby nam na oryginałach różnego rodzaju dokumentów, pism, plakatów, druków okolicznościowych, zeszytów itp. ale jeżeli są one Wam tak drogie, że nie będziecie mogli się z nimi rozstać, to przyjmiemy również ich kopie.

Chcielibyśmy aby 14 września 2019 r., w dniu wielkiego zjazdu, izba tradycji mogła dysponować wieloma nowymi eksponatami mówiącymi o wielkości i tożsamości Szkoły, na którą składają się przecież losy każdego z naszych Profesorów i nas jej absolwentów.

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia jakim są obchody stulecia, pociąga za sobą również spore koszty. Postanowiliśmy nie obciążać nimi uczestników jubileuszowego spotkania. Dlatego planujemy zorganizowanie w tym historycznym dniu, wielkiej aukcji przedmiotów przekazanych nam przez absolwentów i sympatyków Liceum.

Gromadzimy je od dłuższego czasu, mając jednocześnie świadomość, że powinno ich być dużo więcej. Liczymy na Waszą pomoc. Przyjmiemy wszystkie przedmioty, które zdecydujecie, że z Waszych domów będą mogły trafić na aukcję i wesprzeć nasze wspólne działania.

Przekazując nam swe dary, prosimy o podanie ich wartości, od której powinna zacząć się ich licytacja.
Z góry dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
Do zobaczenia 14 września 2019 roku.

Prezes Stowarzyszenia
Andrzej Frąckowiak