Inauguracja roku szkolnego 2017/18

Inauguracja roku szkolnego 2017/18

W poniedziałek 4 września prawie 500. licealistów zebrało się w sali gimnastycznej, by rozpocząć nowy rok szkolny. W pięciu klasach naukę rozpoczęło 162 uczniów.  Inaugurację poprzedziła Msza Św. w kościele p.w. Chrystusa Króla.

Na uroczystości obecni byli starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny, członek Zarządu Powiatu Stanisław Martuzalski i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań.

Na początku głos zabrał starosta Teodor Grobelny, który poinformował zebranych o rezygnacji Tomasza Kosińskiego z funkcji dyrektora i o powierzeniu tej funkcji Markowi Tyrakowskiemu.

W swoim przemówieniu dyrektor Marek Tyrakowski powitał wszystkich i podziękował odchodzącemu dyrektorowi. Cała społeczność szkolna pożegnała również przechodzącą na emeryturę Wiesławę Idziak.

Następnie 3 absolwentów otrzymało najwyższe szkolne wyróżnienie: Medal Patrona Szkoły.  Byli to Maciej Kidoń, Patrycja Krzyżoszczak i Mariusz Roszyk.

Po krótkim występie szkolnego chóru „Resonantes” pod dyrekcją Agnieszki Sobczak uczniowie udali się na pierwsze lekcji z wychowawcami.

Życzymy Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dobrego roku szkolnego!

Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017-2018