Program Kulczyk Foundation oraz marki Rossmann – „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

Udało się! Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, który jest już II edycją prowadzoną przez Kulczyk Foundation i markę Rossmann. W roku szkolnym 2022/2023 uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach.

Dzięki udziałowi w programie uczennice naszego liceum mają zapewniony roczny zapas podpasek. W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu uczennice będą nadzorowały dystrybucję podpasek do różowej skrzyneczki, a także promowały wiedzę o menstruacji. Już wkrótce nauczyciele otrzymają specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które zostaną omówione podczas lekcji wychowawczych.