XIV Sympozjum Chemiczne

W piątek, 14 kwietnia br. Filip Adamkiewicz i Dariusz Nowak z klasy Ia, reprezentowali naszą szkołę w Sympozjum Chemicznym, organizowanym przez XVI LO im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu, w ramach patronatu Wydziału Chemii UAM. Tegoroczna edycja sympozjum odbywała się w wersji on line i została przeprowadzona pod hasłem „Świat pod lupą”.
W trakcie tej konferencji, Darek i Filip wzięli udział w konkursie projektów dla uczniów szkół objętych patronatem. Zaprezentowali oni projekt pt. „Kryształy pod lupą, czyli układy krystalograficzne”. Jury złożone z profesorów Wydziału Chemii zakwalifikowało ich do udziału w finale tego konkursu, który odbył się w trakcie Święta Nauki w XVI LO. Gratulujemy sukcesu!