XIV Święto Nauki w XVI LO w Poznaniu.

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W ostatni piątek, 21 kwietnia br. uczniowie klasy Ia: Filip Adamkiewicz, Dariusz Nowak, Barbara Drygała i Agata Moś uczestniczyli w Święcie Nauki w XVI LO w Poznaniu. Jest to konferencja, organizowana co roku, w ramach patronatu Wydziału Chemii UAM.
W trakcie tej imprezy odbył się finał konkursu na najlepszy projekt pod hasłem „Świat pod lupą”. Naszą szkołę reprezentowali w nim Dariusz Nowak i Filip Adamkiewicz, którzy zaprezentowali efekty swoich prac dotyczących hodowli i obserwacji mikroskopowych kryształów wybranych substancji oraz opisu ich układów krystalograficznych. Projekty uczniowskie oceniało jury złożone z profesorów Wydziału Chemii UAM, które przyznało naszemu zespołowi I miejsce. W nagrodę, Filip i Darek odbędą staż na tej uczelni, jaki będą realizować w ramach projektów badawczych wraz z pracownikami UAM. Gratulujemy sukcesu!
W czasie Święta Nauki nasi uczniowie mieli też okazję do wysłuchania czterech ciekawych wykładów z różnych dziedzin, zwiedzenia wirtualnej pracowni chemicznej i obejrzenia pokazu ciekawych eksperymentów.