Powstanie Wielkopolskie w komiksie i plakacie!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Uczennice naszego liceum zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego. Anna Stelmaszyk z klasy Id zdobyła I miejsce w kategorii komiks, przygotowując pracę przedstawiającą epizod z powstania wielkopolskiego z udziałem Edmunda Rogalskiego (powstańca wielkopolskiego i międzywojennego burmistrza Jarocina). Natomiast Wiktoria Ratajczak z klasy IIIb zajęła III miejsce w kategorii plakat, przedstawiając dowódcę jarocińskiego oddziału z czasów powstania hr. Zbigniewa Ostroroga – Gorzeńskiego. Opiekunem obu uczennic była p.Iwona Pietras. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 stycznia 2019 r. w siedzibie poznańskiego IPN. Zwycięzcom gratulujemy!