Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Tegoroczna uroczystość inauguracji roku szkolnego, ze względu na pandemię, miała nieco inny charakter niż zwykle. Po mszy św. w kościele Chrystusa Króla uczniowie klas II i III spotkali się ze swoimi wychowawcami. Pierwszoklasiści zaproszeni zostali do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Wśród zaproszonych gości była Starosta Powiatu Jarocińskiego Lidia Czechak, absolwentka jarocińskiego ogólniaka.
Dyrektor szkoły Marek Tyrakowski w swoim przemówieniu powitał pierwszaków w nowej szkole. Zapewnił ich, że najbliższe cztery lata będą nie tylko czasem intensywnej nauki, ale też wielką przygodą, czasem pierwszych miłości i przyjaźni, które przetrwają wiele lat.

To Wy macie stanowić przyszłą inteligencję naszego kraju. Jako lekarze, inżynierowie, naukowcy, dyplomaci, prawnicy macie zadbać o jego rozwój w poszanowaniu uniwersalnych wartości i godności każdego człowieka- mówił.

Na koniec przytoczył słowa prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli: „Wiedza jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat”.

Uczcie się więc i zmieniajcie świat na lepszy- zakończył.

W drugiej części uroczystości aż sześcioro absolwentów odebrało z rąk Pani Starosty i dyrektora LO Medale Patrona Szkoły, przyznawane od 1975 roku najlepszym maturzystom z poszczególnych roczników.
Medale otrzymali: Aleksandra Chybka, Adrianna Dudziak, Martyna Markiewicz, Kacper Grzegorczyk, Jakub Kostuj i Łukasz Andryszewski- najlepszy maturzysta Powiatu Jarocińskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!