Koncert w Liceum

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek 18.04.2023r. w auli szkoły odbyła się druga edycja projektu realizowanego we współpracy z Radą Rodziców, który ma na celu uzupełnienie wykształcenia ogólnego przyszłych absolwentów naszego liceum oraz uwrażliwienie ich na muzykę i sztukę.
Projekt zyskał też nową nazwę: „Oblicza muzyki”.
Tym razem naszymi gośćmi byli muzycy, soliści Filharmonii Sudeckiej tworzący Kwartet Smyczkowy im. Henryka Wieniawskiego. Mają w swym dorobku artystycznym koncerty i współpracę m. in. ze Śląską Operą Kameralną, włoską Akademia Santa Cecilia, Sinfonia Varsovia i Orkiestrą Kameralną Leopoldinum.
Muzycy zaprezentowali możliwości instrumentów wchodzących w skład kwartetu w bardzo zróżnicowanym repertuarze. Uczniowie mogli posłuchać utworów muzyki klasycznej: „Eine kleine nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta, koncert skrzypcowy z cyklu „Cztery pory roku”- „Wiosna” cz.1 Antonio Vivaldiego oraz klika tematów muzyki filmowej w aranżacji na smyczki m. in. suita z filmu „Piraci z Karaibów” Hansa Zimmera, temat z filmu „Dawno temu w Ameryce” Enio Morricone, melodie z westernu „Siedmiu wspaniałych” Elmera Bernsteina, polonez z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara, temat „Vampire Hunters” z filmu „Dracula” Wojciecha Kilara.