100 spotkań na 100-lecie – Piotr Ruszkiewicz

Adwokat Piotr Ruszkiewicz był pierwszym absolwentem, który w tym roku szkolnym odwiedził naszą szkołę w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie”.
W trakcie spotkania, które odbyło się w  środę 17 października, absolwent z 2002 mówił o swojej drodze życiowej, o tym jak nie dostał się na prawnicze studia dzienne, jak za pierwszym razem nie zdał egzaminu na aplikację adwokacką. Od 2013 jest adwokatem. Jak powiedział o sobie: jest adwokatem liniowym, czyli takim, który bardzo często jest na sali sądowej. Piotr Ruszkiewicz namawiał licealistów do podjęcia studiów na prawie, gdzie jest dużo nauki, szczególnie pamięciowej, ale potem są możliwości podjęcia ciekawej pracy. Jego zdaniem to zawód dla ludzi kreatywnych, lubiących kontakt z ludźmi. Tych, którzy chcą ciężko pracować i mieć z tego satysfakcję.
Na spotkaniu obecne byli nauczyciele gościa: ówczesna dyrektor Bronisława Włodarczyk, wychowawczyni Ewa Rose, historyczka Hanka Chodorowska, matematyk Władysław Krysiak i germanistka Anna  Link-Oleksy.