Zawody w rozwiązywaniu łamigłówek

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Memoriale Urszuli Marciniak. Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło 53 uczniów, a do finału dostali się: Weronika Piętka z kl. Ic i Robert Wojtkowiak z kl. III c. Zmagania finałowe odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Po trzech 45-minutowych rundach wyłoniono 10 uczestników Wielkiego finału w kategorii Licealiści. Wśród nich znalazł się Robert Wojtkowiak uzyskując największą ilość punktów. W ostatnim etapie walka była zacięta i Robert zajął V miejsce. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
Podczas prac komisji konkursowej wzięliśmy udział w wykładzie prof. UAM dr hab. Mieczysława Cichonia „Matematyk na wyborach”.