Zawody szkolne w koszykówce 3×3

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniu 25.04. 2023 r. odbyły się w naszej szkole zawody szkolne w koszykówce 3×3 w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców na Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w tej dyscyplinie sportowej. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn męskich oraz 5 drużyn damskich. Turniej męski rozgrywany był sposobem rosyjskim do dwóch przegranych meczy, natomiast dziewczęta grały systemem każdy z każdym. Turniej został rozegrany zgodnie z przepisami gry 3×3 FIBA.
Kolejność końcowa dziewczęta:

  1. Górnaś Zofia kl. II A, Jędrzejczak Joanna kl. II A, Stasik Marta kl. II A, Kołodzińska Wiktoria kl. II C
  2. Wesołek Klaudia kl. II B, Pilarczyk Alicja kl. II B, Idzikowska Julia kl. II B, Frąckowiak Małgorzata kl. II B,
  3. Konieczna Kinga kl. II A, Walczak Paulina kl. I D, Łyskawa Klaudia kl. I D, Wejman Zuzanna kl. I D,

Kolejność końcowa chłopcy:

  1. Piotrowiak Jakub kl. I E, Florczyk Wojciech kl. I B, Kubacki Konrad kl. I F, Mikołajczak Mikołaj kl. I F,
  2. Andrzejczak Mateusz kl. II A, Krzyśko Kajetan kl. II A, Stachowiak Jakub kl. II D, Włodarczyk Jakub kl. II A,
  3. Kanafa Mateusz II E, Pilarczyk Tomasz II E, Szymanek Jakub IIE, Marciniak Wiktor II E