Zapal znicz pamięci!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

24 października w Wielkopolsce, na Pomorzu, Śląsku i ziemi łódzkiej zapłonęły znicze upamiętniające polskie ofiary operacji Tannenberg, w czasie której Niemcy zamordowali na terenach wcielonych do III Rzeszy przedstawicieli polskich warstw przywódczych. Chcąc przypomnieć o tych wydarzeniach, uczniowie naszej szkoły odwiedzili jarocińskie miejsca pamięci, związane z ofiarami II wojny światowej i zapalili tam symboliczne znicze pamięci. Warto przypomnieć, że choć operacja Tannenberg nie zebrała śmiertelnego żniwa bezpośrednio na ziemi jarocińskiej, to w jej wyniku został rozstrzelany w Bydgoszczy, pochodzący z Jarocina, Józef Borecki – powstaniec wielkopolski, którego losy nasi licealiści śledzą dzięki udziałowi w projekcie “Jarociniaków drogi do niepodległości”.