XVI Regionalny Konkurs Informatyczny

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

XVI edycja Regionalnego Konkursu Informatycznego dostarczyła mnóstwo emocji. Zawody te odbywają się naprzemiennie w zaprzyjaźnionych szkołach – naszym liceum i ZSP 1 w Jarocinie.
W tym roku to jarocińska „Jedynka” gościła 43 reprezentantów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego z Jarocina (ZSP1, LO nr 1, ADE), ze Środy Wlkp. (LO), z Krotoszyna (I LO, ZSP2), Wrześni (ZSP), Kalisza (III LO), Leszna (ZSE-T), Bojanowa (ZSPT), Kępna (LO), Gostynia (ZSZ), Ostrowa Wlkp. (ZST, III LO). Pierwszy etap konkursu – teoretyczny – wyłonił 17 finalistów. W ich gronie znalazło się troje uczniów z naszego LO. Po rozwiązaniu zadań z części praktycznej ustalono zwycięzców. I miejsce zajął Wiktor Wójcik z Ostrowa Wlkp., drugie Jakub Poloszyk z Leszna, a trzecie Jakub Stasierski również z Ostrowa. Na miejscu VI został sklasyfikowany pierwszy przedstawiciel Jarocina – uczeń naszego LO – Oskar Kuźmik z kl. 1C. Miejsce 10 przypadło Robertowi Wojtkowiakowi z kl. 3C, na miejscu szesnastym zakończył rywalizację Jakub Frydryszak z kl. 1E.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na dalsze!
Specjalne podziękowania należą się sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody oraz zapewnili wyżywienie.
Opiekunami, autorami zadań oraz współorganizatorami konkursu z naszej szkoły byli: Alicja Kniat, Andrzej Muzyka, Paweł Grzegorzewski.

Fot. organizator, Gazeta Jarocińska, PG-LO