Wycieczka inna niż wszystkie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:


Klasa II E miała w miniony piątek okazję gościć w Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Przedwojenny schron, profesjonalna strzelnica i dydaktyczny budynek oddziału interwencyjnego z celami i izolatkami dla osadzonych przyciągały jak magnes. Być może w przyszłości niektórzy z nas zostaną studentami kierunku Penitencjarystyka i znajdą pracę jako służba więzienna. Wizytę w Kampusie zwieńczył wykład pani porucznik na temat definicji przestępstwa i prowadzenia mediacji. Bardzo dziękujemy pracownikom i studentom Akademii.

A może ktoś spełni się jako strażnik graniczny w Placówce Straży Granicznej w Kaliszu, z której działalnością się zapoznaliśmy. Specjalne podziękowania należą się Panu Komendantowi oraz pracownikom placówki.