Wniosek o przyznanie pomocy finansowej „WYPRAWKA SZKOLNA”

Pomoc w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 skierowana jest do uczniów z określonymi niepełnosprawnościami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Pomoc dotyczy dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych zarówno do kształcenia ogólnego, jak i zawodowego, w obu przypadkach również podręczników do kształcenia specjalnego. Stawki dofinansowania wynoszą od 225,00 zł do 445,00 zł dla ucznia, w zależności od rodzaju niepełnosprawności.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, fakturę VAT wystawioną imiennie na ucznia lub opiekunów (opiekuna) ucznia, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio tych podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych.
W przypadku złożenia oświadczenia, o którym mowa wyżej, należy do niego dołączyć informację o rozliczeniu wydatków odpowiednio na zakup podręczników do kształcenia ogólnego materiałów ćwiczeniowych tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022.
Wniosek o dofinansowanie składa się do dyrektora szkoły w terminie do 9 września br.

Rządowe wsparcie dla niepełnosprawnych uczniów >>>
WNIOSEK wyprawka szkolna 2020 >>>
Oświadczenie o zakupie podręczników >>>