Wizyta meksykańskiego Gościa w naszym liceum

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Nasza szkoła znana jest z zapraszania ciekawych prelegentów, którzy otwierają uczniowskie oczy i umysły na piękno i niezwykłość świata. W miniony wtorek (16 maja) gościliśmy u siebie Marię del Mar Malo – studentkę z Meksyku, aktualnie kończącą studia w Niemczech. Uczniowie klasy lingwistycznej 1 f oraz matematycznej 3 c uczestniczyli w wykładzie wielojęzycznym. Maria mówiła głównie po angielsku, ale także po hiszpańsku, niemiecku i …. kilka słów po polsku. Nasz język ojczysty okazał się dla niej najtrudniejszy. Zorganizowanie wizyty zawdzięczamy naszej absolwentce pani Annie Polanowskiej, która także uczestniczyła w spotkaniu. Już niedługo kolejna okazja do rozwijania umiejętności językowych, albowiem naszym gościem będzie stypendystka Fulbrighta.