Wigilia lingwistów w kinie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Wigilia w kinie? A dlaczego by nie? Już w środę klasa 1 f rozpoczęła celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw ustalono co przygotować na Wigilię oraz jak podkreślić profil klasy, a następnie poproszono ks. Przemka o dostarczenie opłatków, za co bardzo dziękujemy. Klasa obejrzała także Jasełka przygotowane przez panie polonistki oraz koleżanki i kolegów ze starszych klas.

W czwartek punktualnie o 9 rano spotkaliśmy się w sali kinowej, gdzie na pięknie nakrytym stole przygotowane były ciasta, słodycze oraz napoje. Na początku wychowawca klasy p. Kałmucka złożyła wszystkim życzenia i symbolicznie przełamaliśmy się opłatkiem. Następnie przeczytaliśmy fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa w 5 językach – po polsku, po angielsku, po hiszpańsku, po niemiecku i po ukraińsku. Dwie spośród naszych koleżanek przyjechały do nas z Ukrainy, dlatego wysłuchaliśmy fragmentu także w tym języku. Kolejne dwie uczennice zabrały gitary, więc przy ich akompaniamencie zaśpiewaliśmy kolędę „Gdy się Chrystus rodzi ….”

I nagle zawitał do nas Św. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy i prezentów, które zostawił pod symboliczną choinką. Chyba wszyscy byliśmy w tym roku grzeczni, bo każdy dostał świąteczny upominek. Atrakcji nie było końca, gdyż Oskar przygotował konkurs pt.: Kto to jest? Trzeba było rozpoznać koleżankę lub kolegę z klasy po fragmencie zdjęcia. Były widoczne czyjeś buty, czyjeś czapki albo rękawiczki. Wielu było zwycięzców, dlatego słodką nagrodą były czekoladki. Następnie klasa obejrzała film „Kevin sam w domu” i po ekscytującej Wigilii klasowej rozeszliśmy się do domów.