V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

„W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”
5 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbył się regionalny półfinał V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
W konkursie wystąpiło 16 recytatorów z Wielkopolski, w tym dwie uczennice naszego liceum: Joanna Krajka i Joanna Gola z kl. II D.  Komisja konkursowa doceniła gotowość uczestników oraz ich opiekunów do podejmowania trudnych tematów. Wybrane przez nich fragmenty prozy i wiersze, stworzone w więziennych lub obozowych warunkach, świadczyły o dużej wrażliwości młodych recytatorów i ich wiedzy historycznej. Spotkanie w godny sposób upamiętniło polskie ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

20190305_124552-ok