Udział w Programie Bogolubowa-Infelda

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniach 30.11 – 1.12.2019 r. w Instytucie Fizyki UAM w Poznaniu odbyło się Seminarium Bogolubowa-Infelda, na którym przedstawiono najistotniejsze aspekty badań prowadzonych przez polskich studentów oraz doktorantów w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja). Podczas seminarium przedstawiono możliwości   zgłębiania wiedzy z zakresu fizyki jądrowej uczniów i nauczycieli poprzez  udział w wykładach, warsztatach, praktykach, letnich szkołach dla nauczycieli w różnych Ośrodkach Badań Jądrowych w Polsce i za granicą. W seminarium uczestniczyli nauczyciele fizyki mgr Wiesława Idziak  i mgr Tomasz Tomalak oraz dwoje uczniów: Piotr Janiak i Maksymilian Piduch. W sobotę uczestnicy zwiedzili  Obserwatorium Astrogeodynamiczne w Borowcu k/Kornika, wysłuchali wykłady na temat pomiaru czasu zegarami atomowymi oraz sposobu wyznaczania współrzędnych położenia. W niedzielę 1 grudnia prof. Robert Kamiński  przedstawił projekt CREDO,  natomiast Kierownik Działu Edukacji I Szkoleń w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku dr Katarzyna Deja przedstawiła ofertę ośrodka skierowaną dla uczniów i szkół.