Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Uczennica naszego liceum, Maria Mrozek, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej zajęła 10 miejsce, tym samym uzyskała tytuł laureata olimpiady przedmiotowej.
W dniach 13-15 kwietnia w Pelplinie odbył się finał olimpiady, w którym brało udział 120 finalistów z całej Polski. Nasza uczennica była w gronie czwórki uczniów Diecezji Kaliskiej, którzy się zakwalifikowali do finałowych zmagań. Uczestnicy, by znaleźć się w finałowej serii musieli pokonać etap szkolny, następnie na poziomie diecezji zająć jedno z trzech miejsc (naszej diecezji przydzielono dodatkowe miejsce). W finale na uczestników czekał test, który wyłonił dziesięciu najlepszych młodych teologów w naszym kraju. Maria dostała się do finałowej części, w której odpowiadała przed komisją konkursową. Marysia godnie reprezentowała nasze liceum, w stolicy pomorskiej diecezji, pod opieką naszego katechety – ks. Przemysława Kapały.