Sto spotkań na stulecie szkoły – Monika Kaczmarek.

W piątek 10 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z ciekawym absolwentem  w ramach projektu „Sto spotkań na 100-lecie szkoły”.

Naszym gościem była  pani Monika Kaczmarek, absolwentka Naszego Liceum z 2012 roku.

Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: filologia, specjalność etnolingwistyka (z językiem angielskim i japońskim) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, studia podyplomowe: Logistyka i zarządzanie międzynarodowymi łańcuchami dostaw. Przedstawiła przebieg swojej edukacji i dotychczasowej  kariery zawodowej. Opowiedziała też o pobycie w Japonii, gdzie studiowała i  prowadziła badania naukowe. Zapoznała zebranych z kulturą, edukacją oraz innymi ciekawostkami z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dodatkową atrakcją był narodowy strój japoński – yukata, w którym wystąpiła prelegentka. Nie zabrakło też pytań ze strony uczniów, indywidualnych rozmów oraz pamiątkowych zdjęć.

W spotkaniu wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.