Poznańska anglistyka stoi przed nami otworem!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

18 czerwca br. w auli szkolnej odbyło się długo oczekiwane spotkanie. Dyrektor Szkoły, pan Marek Tyrakowski, oraz prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym, pan prof. UAM dr hab. Radosław Dylewski, podpisali bowiem porozumienie współpracy pomiędzy naszym liceum a Wydziałem Anglistyki UAM w Poznaniu.
Koordynatorem tej inicjatywy ze strony naszej placówki jest nauczyciel języka angielskiego – pan Szymon Szymczak.
W uroczystości uczestniczył również pan dr Tomasz Skirecki, który wygłosił interesujący wykład dla młodzieży szkolnej o naszym patronie – Tadeuszu Kościuszce – i jego pobycie w Stanach Zjednoczonych, ukazując jednocześnie bogatą spuściznę, jaką pozostawił po sobie przywódca insurekcji kościuszkowskiej. Następnie prof. UAM dr hab. Radosław Dylewski przedstawił pokrótce ofertę dydaktyczną swojego wydziału, zachęcając w przyszłości młodzież do wyboru tejże uczelni. Wydarzenie zakończyło się konkursem z nagrodami, w którym wzięli udział zainteresowani licealiści.
Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy dzień będzie początkiem owocnej współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM, a młodzież już od przyszłego roku szkolnego będzie mogła uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie poznańskiej uczelni.
„The best is yet to come!”

Fot. LO, Maciej Waszkiewicz