Powstanie Wielkopolskie ciągle żywe

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Chcąc uczcić pamięć uczestników tego zrywu niepodległościowego, młodzież naszego liceum wzięła udział w konkursie przygotowanym przez Instytut Poznański w 102. rocznicę tego wydarzenia. Licealiści nakręcili film nawiązujący do historii walk w Powstaniu Wielkopolskim i przygotowali prezentacje ” Powstanie Wielkopolskie – wizytówką mojego miasta”. Choć ogłoszenie wyników odbyło się wirtualnie, to uczniowie mogli być jego częścią, śledząc 12 grudnia relację na fb. Drużyna w składzie: Nicole Perz, Julia Szyszka, Klaudia Juszczak i Aleksander Mąka zajęli I miejsce w kategorii artystycznej, otrzymując kamerkę, nagrody książkowe i vouchery na warsztaty w Teatrze Wielkim. Poszczęściło się także jednej z siedmiu naszych drużyn, przygotowujących prezentacje, pokazujące upamiętnienie powstania w naszym mieście. Martyna Wieruszewska, Ewa Kołecka, Karolina Rose i Oliwia Kubiak otrzymały wyróżnienie w kategorii dziennikarskiej. Już wkrótce relację z konkursu i wrażenia jego uczestników (w tym także naszych licealistów) będzie można zobaczyć w reportażu przygotowanym przez TVP3 Poznań. Zwycięzcom gratulujemy!