Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

30 marca Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie było organizatorem turnieju Półfinału Wojewódzkiego A w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po losowaniu ustalono kolejność gier. Na odprawie technicznej trenerzy ustalili , iż zawody będą rozgrywane do dwóch setów do 25 pkt..
O godz. 10.20 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, które otworzyli: Starosta Powiatu Jarocińskiego Pani Lidia Czechak, Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Pani Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Jarocinie Pan Mariusz Stolecki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie Pan Marek Tyrakowski.
O godzinie 10.30 rozpoczęto zawody, które prowadzili sędziowie (trenerzy siatkówki) Pan Wojciech Pawłowski oraz Patrycjusz Michor, a opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna Pani Mariola Królak.
Kolejność końcowa:

  1. VII LO SMS KALISZ – awans do finału wojewódzkiego
  2. I LO SZAMOTUŁY – awans do finału wojewódzkiego
  3. LO TRZCIANKA
  4. LO NR 1 JAROCIN

Po zakończonych zawodach drużyny uczestniczące w turnieju zostały nagrodzone pucharami, ufundowanymi przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego i dyplomami ze SZS „Wielkopolska”, które wręczył Pan Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie. Trenerzy drużyn otrzymali z rąk Dyrektora upominki ufundowane prze Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, której wręczono pamiątkową statuetkę oraz upominki. Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Bury z VII LO SMS w Kaliszu.