Pokazowa debata oksfordzka

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Pokazowa debata oksfordzka na Wydziale Historii UAM w Poznaniu!
7 grudnia 2022r. uczniowie Szkolnego Koła Debat Oksfordzkich „Kościuszko” uczestniczyli w niezwykle interesującej- pokazowej debacie oksfordzkiej przygotowanej we współpracy dwóch fundacji: Kochania Poznania i Projekty Edukacyjne oraz Wydziału Historii UAM w Poznaniu. W debacie do tezy: Jako zaangażowany społecznie wielkopolski przedsiębiorca wolałbym inwestować w duchu XIX-wiecznych organiczników w tworzenie funduszu żelaznego ponad inne działania filantropijne starli się na argumenty po stronie propozycji i opozycji doświadczeni mówcy z Poznańskiej Ligi Debat. Marszalkiem debaty był dr Jan Piosik z Fundacji Projekty Edukacyjne. Mówcy rzeczowo argumentowali swoje stanowiska zarówno po stronie propozycji jak i opozycji. Jednak publiczność przekonali swoimi argumentami mówcy broniący podanej wyżej tezy. To oni w głosowaniu publiczności zwyciężyli w tej debacie.
Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była prelekcja dr Macieja Cieliczki o projekcie WSPÓLNA SPRAWA’ 44 realizowanym przez Fundację Kochania Poznania. Fundacja przygotowała w holu Wydziału Historii wystawę pod tym samym tytułem, która ukazuje udział Wielkopolan w POWSTANIU WARSZAWSKIM.