Piękna i bestia – The Broadway musical

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Tuż przed tzw. długim weekendem 115 uczniów naszego liceum (kl. 1f, 2a, 2b, 3b) uczestniczyło w baśniowym spektaklu Teatru Muzycznego w Poznaniu. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, trudno było zdobyć bilety, a jednak nam udało się wyjechać i zobaczyć wspaniałe przedstawienie. Disneyowski musical z oscarową muzyką Alana Menkena i piosenkami Howarda Ashmana i Tima Rice’a, z mnóstwem wartości edukacyjnych, wywarł na wszystkich duże wrażenie. Opowiadał o czystej, pięknej miłości i problemie wielu współczesnych ludzi, jakim jest ocenianie człowieka po wyglądzie. Zadawał istotne pytania takie jak to, co zmienia człowieka w bestię – mroczny wygląd czy mroczna dusza? Piękne kostiumy, bajkowa muzyka, ekspresyjny taniec, światła i barwna, szybko zmieniająca się choreografia wprowadziły nas widzów w świat opowieści przepełniony magią i miłością, która pomimo nieprzychylności losu wygrywa. Jej zwycięstwo daje siłę i wiarę w możliwość zmiany, a co za tym idzie zmianę otaczającej nas rzeczywistości. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym niesamowitym wydarzeniu kulturalnym.