Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7”

Ogólnopolski Festiwal „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7”

UAM Poznań

 

            W dniach 16 i 17 września 2016 roku po raz siódmy  w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” zaprezentowano 33 demonstracje,

7 przedstawień  i przedstawiono 20 prezentacji multimedialnych.

            W festiwalu wystąpiło czterech uczniów naszej szkoły. Laura Andrzejewska i Natalia Garbarek z klasy III a  przedstawiły demonstrację doświadczeń chemicznych  „Detektywi na tropie – odkrywanie chemicznych tajemnic”.  W prezentowanej demonstracji uczennice pokazały w jaki sposób można szybko zniszczyć dokumenty, jak wykrywać ślady krwi oraz maskować informację pisemną. Za przedstawione eksperymenty otrzymały wyróżnienie.

            Piotr Łowczowski i Nikodem Walczak z klasy I  LO w Jarocinie zademonstrowali „Koncert fal dźwiękowych”. Wykorzystując płytę winidurową, głośnik oraz sól pokazali obraz fal dźwiękowych – tak zwane figury Chladiego. Zademonstrowali również, wykorzystując płomienie, akustyczną falę stojącą dając koncert fal za pomocą Rur Rubensa.