Nasi uczniowie na XXVII Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii UAM w Poznaniu

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas: 1b, 1d i 2d uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii UAM w Poznaniu. Mieli ciekawe zajęcia w formie wykładów i warsztatów. Szczególnie aktywni byli w warsztatach „Historia zapachu- od starożytności do wykorzystania sztucznej inteligencji w mapowaniu zapachów dawnej Europy”, uczestnicząc w produkcji perfum i tabliczek zapachowych z dawnych czasów. Z kolei prowadzący warsztaty opowiedzieli, jak nowoczesna technika ze sztuczną inteligencją włącznie pomaga w rekonstruowaniu dawnych zapachów. Uczniowie wysłuchali również interesujących wykładów. Prof. W. Werner przedstawił historię wynalazków, które doprowadziły do powstania znanej nam cyfrowej rzeczywistości. Dr E. Pieszak w wykładzie „Umysł i polityka” na różnych przykładach wykazał jak bardzo mamy różne poglądy polityczne, ale jeśli mamy przetrwać, to musimy ze sobą współpracować. Prof. Izabela Skórzyńska na podstawie autentycznych relacji kobiet opowiedziała o życiu kobiet w latach 1945-1989, możliwościach ich awansu i walce z trudnościami życia oraz uprzedzeniami („Awans kobiet w okresie komunizmu. Propaganda sukcesu czy sukces kobiet?”).