Nasi chemicy znowu wśród najlepszych!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Jak co roku, młodzi chemicy z naszej szkoły wraz z opiekunem Ewą Peplińską, wzięli udział w Akademii Projektów Chemicznych, organizowanej dla uczniów szkół objętych patronatem Wydziału Chemii UAM. Odbyła się ona 26 października br. w VIII LO w Poznaniu. Była to już siódma edycja akademii, a jej hasłem przewodnim była „(Al)Chemia Sztuki”. W trakcie tej imprezy młodzież, z różnych szkół, przedstawiła 10 sprawozdań z własnych projektów badawczych, które oceniło jury złożone z profesorów Wydziału Chemii UAM. Zorganizowano też sesję posterową, w której zaprezentowano kolejne 7 projektów. Na koniec spotkania wszyscy wysłuchali ciekawego wykładu dr Moniki Bilskiej – Markowskiej pt.” Co w świecie użycza nam barw?”
Nasi uczniowie, Piotr Janiak i Krystian Orpel z klasy IIa, w konkursie projektów, przedstawili pracę pod hasłem „Kryształowa sztuka” zdobywając II miejsce. W sesji posterowej, natomiast zwyczajowo przyznawane jest tylko jedno wyróżnienie. W tegorocznej Akademii Projektów otrzymał je uczeń naszej szkoły, Jan Grzegorzewski z klasy IIc za projekt pt. „Grafika chemiczna”. Należy dodać, że obydwie prezentowane podczas tej konferencji prace badawcze zostały wybrane spośród 16 projektów, zgłoszonych do konkursu w naszej szkole, a przygotowanych przez uczniów klas IIa, IIc i IIIa.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do realizacji kolejnych projektów. Hasło kolejnej edycji akademii to „Wachlarz wonności”.