Narodowe Święto Niepodległości

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W tym roku uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się przy pomniku jarociniaków poległych w Powstaniu Wielkopolskim. W ramach uroczystości corocznie organizowany jest także Bieg Niepodległości pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Szczerbania. Punktualnie o godzinie 11:45 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów liceum. W akademii wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Starosta Powiatu Jarocińskiego Lidia Czechak, V- Ce Starosta Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu Mariusz Stolecki, V-ce Burmistrz Gminy i Miasta Jarocin Bartosz Walczak, Dyrektor Regionu Santander Bank Ewa Pogoda , Dyrektor Oddziału Santander Bank Jarocin Edyta Grodzińska – Musiał, Kierownik Santander Bank Błażej Krzeszewski, Pracownicy Banku, Dyrekcja Liceum, Radni Powiatowi, Radni Gminni, uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie z nauczycielami oraz ponad 90 biegaczy. Chór szkolny pod batutą Pani dr Agnieszki Sobczak odśpiewał w całości hymn państwowy. Uczennice Pani profesor Danuty Durczak – Karlińskiej przygotowały inscenizację słowno – muzyczną upamiętniającą 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Punktualnie o godzinie 12:00 nastąpił start biegu, którego oficjalnie dokonał Przewodniczący Rady Powiatu. W tegorocznej XII edycji wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie, żołnierze 16 batalionu remontu lotnisk, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, członkowie Stowarzyszenia Biegacze Jarocina oraz przedstawiciel Santander Bank. Meta biegu została zlokalizowana przed pomnikiem Gen. Taczaka w Mieszkowie. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz czapeczkę, dodatkowo organizatorzy przygotowali dla biegaczy pamiątkowe gadżety oraz ciepły posiłek. Przy pomniku delegacje poszczególnych instytucji złożyły pamiątkową wiązankę kwiatów oraz znicze. Tegoroczny XII Bieg Niepodległości mógł odbyć się dzięki sponsorom: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Gmina Jarocin, Santander Bank, Rada Rodziców przy LO nr 1 w Jarocinie, Sołectwo Mieszków, firma Płomyk Koźminiec, firma Sport Center.

Fotografie LO 2022, Franciszek Kaczmarek, Bartosz Kostuj, Adam Michalak