Narodowe Święto Niepodległości – XI Bieg Niepodległości 2021

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

10 listopada w przededniu Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich  z udziałem władz Starostwa  Powiatu Jarocińskiego, władz Miasta i Gminy Jarocin, radnych powiatu oraz gminy  odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez chór szkolny i wszystkich zebranych, krótkiej części artystycznej  nastąpiło  otwarcie XI Biegu Niepodległości, który odbywał się pod patronatem przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Jana Szczerbania, a którego organizatorem jest nasze liceum. Starosta Powiatu,  Pani Lidia Czechak otwarła XI Bieg Niepodległości. Uczestnicy biegu, głównie uczniowie naszej szkoły ruszyli do Mieszkowa pod pomnik pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego, generała Stanisława Taczaka. Następnie delegacje Starostwa  Powiatu, Miasta i Gminy Jarocin, radnych powiatowych i gminnych oraz  Pan dyrektor Marek Tyrakowski wraz z wicedyrektor Dorotą Andrzejewską – złożyły kwiaty i zapaliły symboliczne znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. W trakcie trwania uroczystości Michalina Matuszak wykonała piosenki patriotyczne. Pod pomnikiem generała S. Taczaka wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i   koszulki z napisem XI Bieg Niepodległości. Wspólnie z  Mateuszem Żabińskim zaśpiewali piosenkę „My,  Pierwsza Brygada” oraz poznali sylwetkę Stanisława Taczaka.

Poniżej fotorelacja z tej uroczystości.

© Fot. Maciej Waszkiewicz