Na filmowo do matury

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Uczniowie klas IIId, IIc, Ie biorą w tym roku udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół pt. „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Projekt, którego inicjatorem w Jarocinie było „Stowarzyszenie Jarocin XXI” we współpracy z Beatą Wencek obejmuje cykl „Film na maturze”. Uczniowie raz w miesiącu zapoznają się z filmami niezbędnymi do wykorzystania kontekstowego na maturze. Projekcja jest poprzedzona wykładem, a po niej odbywa się godzinna dyskusja – omówienie filmu na forum każdej z klas, co umożliwia uczniom rozwijanie kompetencji filmowych i kształtuje właściwy odbiór dzieł należących do kultury wysokiej.

Uczniowie klasy III d i III c uczestniczą również w kończącym się już projekcie „Sztuka na ekranie”. Od września do grudnia bieżącego roku mieli możliwość zapoznania się z filmami dokumentalnymi dotyczącymi życia i twórczości słynnych malarzy: Fridy Kahlo, Picassa oraz impresjonistów: Muncha, Modiglianiego.