Mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 16 lutego odbyły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 mistrzostwa powiatu jarocińskiego w piłce koszykowej chłopców. W turnieju wzięły udział 3 zespoły. Oprócz gospodarzy, udział wzięli koszykarze z ZSP nr 1 w Jarocinie oraz reprezentacja naszej szkoły LO nr 1 w Jarocinie.  Zawody rozegrano systemem” każdy z każdym”, czas gry 2 x 8 min. Zawody sędziował Pan Marek Sobczak reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Koszykowej. Drużyna z naszej szkoły walczyła dzielnie zajmując 1 miejsce. Dzięki temu zwycięstwu drużyna chłopców zapewniła sobie awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym, które zostaną rozegrane w naszej w szkole w dniu 09 marca 2023 r. Reprezentacja chłopców wystąpiła w następującym składzie: Wojciech Florczyk, Wojciech Kornobis, Maciej Wróblewski, Konrad Kubacki, Wiktor Mąka, Piotr Świechowicz, Mateusz Jamruzik, Jakub Piotrowiak, Mateusz Andrzejczak, Wojciech Hypki, Krystian Król, Kacper Duczmal, Eryk Jankowski, Aleksander Gocki, Paweł Frąckowiak.

Wyniki zawodów:
ZSP nr 1 – ZSP nr 2 – 33:23
ZSP nr 2 – LO nr 1 – 35:40

(Mateusz Andrzejczak 10 pkt., Piotr Świechowicz 10 pkt., Krystian Król 6 pkt., Mateusz Jamruzik 5 pkt., Wojciech Hypki 3 pkt., Eryk Jankowski 2 pkt., Wojciech Florczyk 1 pkt., Jakub Piotrowiak 1 pkt.)

ZSP nr 1 – LO nr 1 – 30:54

(Mateusz Andrzejczak 30 pkt., Piotr Świechowicz 6 pkt., Mateusz Jamruzik 6 pkt., Krystian Król 6 pkt., Wojciech Hypki 3 pkt., Jakub Piotrowiak 1 pkt.)

Tabela końcowa:
LO nr 1 Jarocin
ZSP nr 1 Jarocin
ZSP nr 2 Jarocin