Mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 07.11.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbyły się mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach. W zawodach wzięły udział cztery szkoły średnie. Oprócz gospodarzy w zawodach udział wzięły: ZSP nr 2 w Jarocinie, Akademia Dobrej Edukacji oraz nasz ogólniak. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Laura Piękna, Bartosz Polaszyk, Oskar Mazurek, Mateusz Ciesielski oraz zawodnicy rezerwowi: Blanka Gintrowicz, Michał Mazurek.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” na dystansie 15 minut dla każdego zawodnika. W wyniku losowania do pierwszych pojedynków przystąpiły reprezentacje ZSP nr 1 w Jarocinie oraz LO nr 1 w Jarocinie. W drugim pojedynku spotkały się ZSP nr 2 w Jarocinie oraz ADE.

Wyniki spotkań:
I Runda
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 2:2
ZSP nr 2 Jarocin – ADE Jarocin 3:1
II Runda
LO nr 1 Jarocin – ADE Jarocin 3:1
ZSP nr 2 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 0:4

III Runda
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 2:2
ZSP nr 1 Jarocin – ADE Jarocin 4:0

Kolejność końcowa:
ZSP nr 1 Jarocin
LO nr 1 Jarocin
ZSP nr 2 Jarocin
ADE Jarocin

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego, dekoracji drużyn dokonał Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie Pan Marek Sobczak, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego głównego zawodów. Zespoły z miejsc pierwszego oraz drugiego będą reprezentowały powiat jarociński na wojewódzkich zawodach finałowych w ramach XXV Licealiady.