Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w bibliotece

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych chętni uczniowie mogli wypełnić test „Przysłowia są mądrością narodów”. Uczestnicy widząc trzy obcojęzyczne przysłowia, w języku angielskim, francuskim i niemieckim, musieli podać ich polską wersję. Zadanie nie należało do łatwych. Zdarza się, że przysłowia – w dosłownym tłumaczeniu – mają bardzo różne znaczenia. Gdy my idziemy gęsiego, to Francuzi maszerują a la file indienne, czyli po indiańsku.
Laureatką naszego konkursu została Dominika Bator z klasy II F/P, która z rąk dyr. Marka Tyrakowskiego otrzymała książkę. Pozostałe osoby obdarowane zostały drobnymi upominkami. Są to: Emilia Alkess z klasy I D, Patrycja Grześkowiak z klasy III F, Weronika Jasińska z klasy II B/P, Joanna Jóźwiak z klasy II B/P oraz Patrycja Kawałek z klasy III F.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych, bibliotecznych konkursach
Informacje znajdziecie na FB biblioteki: https://www.facebook.com/Biblioteka-I-Liceum-Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85cego-695608730614889