Konkurs Wiedzy o Sejmie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Agata Szymczak i Gabrysia Górecka z kl. 3d oraz Filip Gawroński z kl. 1d reprezentowali nasze liceum w Konkursie Wiedzy o Sejmie, zorganizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Konkurs został przeprowadzony w I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie. Patronatem objęły go Pani Poseł Katarzyna Sójka oraz Pani Angelika Możdżanowka – posłanka Parlamentu Europejskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z 16 szkół ponadpodstawowych, reprezentujących 4 powiaty: krotoszyński, jarociński, gostyński i rawicki. Agata Szymczak i Gabrysia Górecka zajęły w tych zmaganiach 4 i 5 miejsce. Wykazały się też największą wiedzą spośród uczniów reprezentujących wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu jarocińskiego, zajmując 1 i 2 miejsce w kategorii “Najlepszy z Powiatu Jarocińskiego”. W nagrodę wezmą udział, na zaproszenie Pani Poseł Katarzyny Sójki, w wycieczce do Warszawy, gdzie będą miały możliwość zwiedzenia polskiego Parlamentu.