Jak wymigać I LOVE YOU?

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem”. J. W. Goethe

Słynny niemiecki wieszcz znany był z mądrych powiedzeń. Wygłosił także opinię, że ci którzy nic nie wiedzą o językach obcych, nie mają pojęcia o swoim własnym, dlatego, aby wyjść naprzeciw stereotypowemu myśleniu klasa lingwistyczna 1 f uczestniczyła po raz kolejny w tym roku szkolnym w niezwykłych zajęciach językowych.

W poniedziałek (05.06.) gościem naszego liceum była pani dr Agnieszka Kaźmierska – lektor polskiego języka migowego. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat kultury głuchych i dlaczego warto uczyć się tego języka. Dowiedzieli się, że każdy kraj ma swoją własną odmianę języka migowego, nauczyli się uniwersalnego znaku I LOVE YOU oraz brali udział w szybkim kursie „migania”.

Na zakończenie spotkania każdy młody lingwista otrzymał mały alfabet znaków, tak aby móc przedstawić się w nietypowy sposób. Bardzo dziękujemy za wykład i możliwość uczestniczenia w niesamowitych zajęciach.