Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września 2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Początkowo nieśmiało, ale stopniowo coraz huczniej obchodzi się zainicjowany przez Radę Europy dzień, w którym prezentuje się bogactwo kulturowe i różnorodność językową mieszkańców starego kontynentu. W zeszłym roku szkolnym był to konkurs wiedzy o Europie, natomiast w tym roku postanowiliśmy zorganizować konkurs kulinarny. Polegał on na promocji języków i państw z których pochodzą, ale przede wszystkim na prezentacji smakowitych potraw, które przygotowali uczestnicy. Klasy ustawiły stoiska w sali gimnastycznej, przy których odbywały się degustacje przygotowanych smakołyków. Oczywiście każda klasa biorąca udział w tym przepysznym konkursie miała wyznaczony cennik sprzedawanych potraw. Cel był szczytny, ponieważ pieniądze uzyskane w ten sposób uczniowie przeznaczyli w 50% na potrzeby własnej klasy oraz w 50% na działalność szkolnego koła wolontariatu. Klasa III B, która najciekawiej zaprezentowała SMAKOŁYKI NA JĘZYKACH oraz uzbierała najwięcej pieniędzy ze sprzedaży wygrała nagrodę w postaci dnia bez pytania i kartkówek. Serdecznie Wam gratulujemy i cieszymy się, że udało nam się kolejne szkolne przedsięwzięcie.

Klasy II A i C wraz z opiekunką SKW p. E. Kałmucką