Bartek Ochliński finalistą XV Olimpiady Przedmiotowej im. mjr Marka Gajewskiego

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Bartek Ochliński finalistą XV Olimpiady Przedmiotowej im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza
i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.”

Bartek Ochliński z klasy 3D uzyskał tytuł finalisty XV Olimpiady Przedmiotowej im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego… .” W tym roku szkolnym edycja dotyczyła głównie problematyki staropolskiej sztuki wojennej, ale uczestnicy musieli wykazać się znajomością całego materiału z historii Polski. W finale cz.1 musieli napisać wypracowanie z zakresu historii Polski. Bartek odniósł sukces i dzięki temu za rok będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z historii – ma już gwarantowany 100% wynik punktowy.
Gratulujemy!
Opiekunem naukowym ucznia jest nauczyciel historii- Danuta Durczak-Karlińska.