Zwyciężanie mamy we krwi

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Zwyciężanie mamy we krwi.
Podsumowanie konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
16 lutego, w 104. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego, które przyniosło naszemu regionowi możliwość przyłączenia do odradzającej się Polski, rozstrzygnięto konkurs wiedzy na jego temat. Polegał on na poszukiwaniu na terenie szkoły zaszyfrowanych pod postacią kodów QR pytań, dotyczących Powstania Wielkopolskiego. Druga część zmagań polegała na udzieleniu na nie prawidłowych odpowiedzi. Liczyła się dokładność i szybkość. Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 98 osób. Nagrodziliśmy 23 uczestników z największą ilością punktów. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Walczak z kl. 1d, natomiast najszybszy okazał się Filip Teodorczyk z kl. 2c.
Chcąc uświetnić rocznicę zwycięskiego powstania (bo kto jak kto, ale Wielkopolanie zwyciężanie mają we krwi), wysłuchano również zwycięskiej piosenki Michaliny Matuszak, opowiadającej o działalności jarocińskich powstańców oraz zaprezentowano filmy o Powstaniu Wielkopolskim, nakręcone przez uczniów naszej szkoły i nagrodzone w konkursie „Żywe Powstanie”, zorganizowanym przez Instytut Poznański pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Jako potomkowie Wielkopolan, którzy ryzykowali, a nierzadko poświęcali swoje życie, staramy się o Powstaniu Wielkopolskim pamiętać i upowszechniać o nim wiedzę, bo „czas zacząć karmić narodową duszę sukcesami a nie porażkami!”.