Złoty Vocalik dla Kasi, Srebrny – dla Zosi

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W piątek 26 października w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej VOCALIADA. W tegorocznym festiwalu udział wzięło ponad 90 wykonawców. Jury w składzie Kamila Robaszyńska, Norbert Radomski, Mariusz Ossowski oraz Wojciech Maniak dokonało oceny wykonanych utworów i przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii wiekowej 16 – 18 lat trzy uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione. Pierwsze miejsce i „Złoty Vocalik” zdobyła Katarzyna Krzyżaniak za swój autorski utwór „Na szagę”. Kasia napisała słowa, muzykę, sama zagrała na gitarze akompaniament i zaśpiewała. „Srebrny Vocalik” za zajęcie drugiego miejsca za piosenkę „Niech żyje bal” przyznano Zofii Matyniak. Wyróżnienie za wykonanie utworu „Kot bez ogona” otrzymała Kaja Gruchalska.
Gratulujemy!