XVII Powiatowe Zawody Chemiczne

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W czwartek, 20 lutego br. w naszej szkole odbyły się XVII Powiatowe Zawody Chemiczne. Od kilku lat, konkurs ten przeprowadzany jest jednocześnie w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych (dawniej gimnazjów) i szkół ponadpodstawowych. Na poziomie liceum, w zawodach wzięło udział 14 osób z LO Nr 1 im. T. Kościuszki, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2. W kategorii szkół podstawowych w konkursie uczestniczyło 11 uczniów. Reprezentowali oni szkoły podstawowe w Jaraczewie, Kotlinie, Mieszkowie, Witaszycach i Żerkowie oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Jarocinie.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał pan dyrektor Marek Tyrakowski, po czym uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Prace oceniało jury złożone z nauczycieli, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi uczniami oraz chemików z naszej szkoły.
Najwyższe wyniki w kategorii liceum uzyskali:
I miejsce: Agata Izydorczyk z klasy IIIa ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki
w Jarocinie),
II miejsce: Agata Zawodna z klasy IIIc ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki
w Jarocinie),
III miejsce: Julia Klauza z klasy IIIa ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie).
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w tych rozgrywkach, a więc Agata Izydorczyk i Agata Zawodna, będą reprezentowali naszą szkołę i powiat jarociński na XVIII Regionalnych Zawodach Chemicznych, objętych patronatem Wydziału Chemii UAM w Poznaniu. Odbędą się one dnia w marc 2020r. w Krotoszynie.
Na poziomie szkół podstawowych najlepsze rezultaty uzyskali:
I miejsce: Aniela Wielebska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. T. Kościuszki w Jarocinie).
II miejsce: Marcel Lorenc (Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. T. Kościuszki w Jarocinie).
III miejsce: Alicja Przymus (Szkoła Podstawowa w Żerkowie).
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a wszyscy uczestnicy – dyplomy które wręczyli Starosta Powiatu p. Lidia Czechak i dyrektor naszej szkoły p. Marek Tyrakowski.
Organizatorami zawodów były nauczycielki chemii Ewa Peplińska i Karolina Pluta.
Zwycięzcom gratulujemy!