Warsztaty z izomerii optycznej na Wydziale Chemii UAM

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, uczniowie naszej szkoły mieli kolejną już możliwość uczestnictwa w warsztatach z izomerii optycznej przeprowadzanych przez pracowników Wydziału Chemii UAM w Poznaniu, w ramach patronatu tej uczelni. Zajęcia te odbyły się w poniedziałek, 4 kwietnia br., a brało w nich udział 10 osób z klas IIIaG, IIIdG i IIIa. Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu prof. Donaty Pluskoty – Kawatki, a następnie pod czujnym okiem pracowników uczelni, rozwiązywali zadania z izomerii optycznej. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali też wystawę pt. „Pasja i geniusz. Kobiety, które zasłużyły na Nagrodę Nobla” poświęconą noblistkom z dziedziny chemii.
Mamy nadzieję, że udział w warsztatach przyczyni się do lepszego zrozumienia niełatwych zagadnień z zakresu stereochemii i uzyskania lepszych wyników na maturze.