„Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Warsztaty dziennikarskie dla uczennicy naszego liceum

14 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbył się regionalny półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W konkursie wystąpiło 26 recytatorów z Wielkopolski, w tym trzy uczennice naszego liceum: Joanna Krajka, Dominika Stachowiak i Weronika Szymczak, przygotowywane przez p.Iwonę Pietras.  Komisja konkursowa doceniła gotowość uczestników oraz ich opiekunów do podejmowania trudnych tematów. Wybrane przez nich fragmenty prozy i wiersze, stworzone w więziennych lub obozowych warunkach, świadczyły o dużej wrażliwości młodych recytatorów i ich wiedzy historycznej. Spotkanie w godny sposób upamiętniło polskie ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

Wyróżnieniem, ufundowanym przez Radio Poznań, uhonorowana została Weronika Szymczak. Weźmie ona udział w warsztatach dziennikarskich w Dziale Kultury i Reportażu Radia Poznań w wybranym przez siebie terminie.