„Po indeks z Pitagorasem”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

17 grudnia uczniowie klasy 1e o profilu matematyczno-geograficznym oraz matematyczno-informatycznym wzięli udział w wykładzie z serii „Po indeks z Pitagorasem” na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznania. Dr Bartłomiej Przybylski opowiedział, że nawet proste funkcje znane nam z lekcji matematyki wymagają już nie lada wygibasów, a i tak musimy zadowolić się czymś, co nie jest doskonałe. Podczas wykładu uczniowie odkryli różnice pomiędzy funkcją w matematyce a funkcją w informatyce, czyli w jaki sposób komputer rozumie funkcje oraz odpowiedzieli na pytanie: Czy każdą funkcje matematyczną da się zaprogramować? Rozważali również kwestie, czy deterministyczny komputer może zachowywać się tak, jakby los nie był przesądzony.

received_551304769056674 received_531133351077219