Piłka ręczna chłopców

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 28.11.2022 rozegrany został Finał Rejonu Poznań – Teren Wschód w Piłce Ręcznej Chłopców. Gospodarzem turnieju było LO nr 1 w Jarocinie. Oprócz gospodarzy w zawodach wzięły udział jeszcze drużyny ZSP nr 1 w Jarocinie oraz III LO w Gnieźnie.
Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem SZS Wielkopolska. Grano 2 x 20 minut. Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Radę Rodziców LO nr 1 w Jarocinie, uczestnikom wręczył organizator. Zawody sędziowali panowie reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu: Dawid Borucki, Jakub Wasiak. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna Pani Mariola Królak. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze.

Uczestnicy:
ZSP NR 1 JAROCIN
LO NR 1 JAROCIN
III LO GNIEZNO

Kolejność meczy:
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 6:13
LO nr 1 Jarocin – III LO Gniezno 19:19, karne 3:2
III LO Gniezno – ZSP nr 1 Jarocin 12:11

Kolejność końcowa:
III LO Gniezno 4 pkt. – awans do półfinału wojewódzkiego
ZSP nr 1 Jarocin 3 pkt.
LO nr 1 Jarocin 2 pkt.

Bramki LO nr 1 Jarocin: Drewniak 8, , Like 6, Andzrejczak 7, Bzodek 3, Hypki 1
Bramki ZSP nr 1 Jarocin: Kieliba 10, Ziętkowski M. 5, Niemiec 3, Wojtczak 1, Ziętkowski J. 3, Kaźmierczak 1, Rojewski 1
Bramki III LO Gniezno: Hoffman 14, Kowalik 10, Szkudlarek 5, Kurka 2