Nasi chemicy na Nocy Naukowców

Grupa uczniów z klasy II a pod kierunkiem p. Ewy Peplińskiej i opieką Karoliny Pluty po raz drugi włączyła się w organizowaną przez Fundację „Ogród Marzeń” Noc Naukowców. Byli to: Zuzanna Garsztka, Marzena Gołembiewska, Piotr Janiak, Natalia Mróz, Aleksandra Niewiadomska, Krystian Orpel, Jadwiga Tomalak i Zuzanna Wieczorek.
W piątek 19 października w siedzibie fundacji dla dzieci mniejszych i większych przez 4 godziny wykonywali różne doświadczenia chemiczne. Był „Wulkan” „Kameleon” i „Szalona piana”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały jak odbarwiał się atrament. Obok substancji chemicznych licealiści do doświadczeń wykorzystali, takie produkty spożywcze jak mleko, cukier, olej czy pieprz.