„Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Kolejnym organizowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie wydarzeniem była zbiórka dla fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która działa na rzecz dzieci z kliniki Onkologii i Hematologii „Przylądek nadziei” we Wrocławiu. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i chęcią w niesieniu pomocy chorym dzieciom. Przez dwa tygodnie kupowali nowe gry, zabawki, przybory plastyczne, książki,  kolorowanki, drewniane zabawki oraz urządzenia elektroniczne dla swoich rówieśników. Ilość zgromadzonych prezentów przerosła oczekiwania organizatorów. Zebrane prezenty 12 grudnia zostały dostarczone przez 3 uczniów Julię Józefiak, Zuzanna Derwich, Jakuba Grześkowiaka wraz z opiekunem p. Waldemarem Szybą do siedziby fundacji we Wrocławiu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się empatią, zrozumieniem i wielkim zaangażowaniem w akcję.
#pomaganie jest fajne